Xiaomi, Şimdi de Kripto Para Sektörüne Yeşil Işık Yaktı

Çin menşeli teknoloji şirketi Xiaomi, kripto paralar hakkında bir açıklama yaptı. Firmanın küresel yönetiminin başındaki Manu Kumar Jain, bekle ve gör stratejisi izleyeceklerini açıkladı.

Xiaomi, Şimdi de Kripto Para Sektörüne Yeşil Işık Yaktı

Son zamanlarda kripto yatırımı sadece bireysel bir yatırımcı değil aynı zamanda şirketlerin çözmeye çalıştığı bir problem. Firmalardan biri de açıkçası Çinli teknoloji devi Xiaomi. Şirketin üst yönetimi kripto yatırımı hakkında bir açıklama yaptı.

Xiaomi Global Başkan Yardımcısı Manu Kumar Jain, kripto para birimi endüstrisi ve Xiaomi'nin uygulamaları hakkında bir açıklama yaptı. Jain, gelişmelere de yakından baktıklarını söyledi.

"Düzenlemeyle ilgili birçok konu var ve burada ilerleme görmek istiyoruz. Bu sektör çok ilginç ve şu anda en büyük model kripto para birimi olduğunu söyleyebiliriz. Sektör aynı zamanda çok iyi gidiyor. Güzel, ancak düzenleyici yönlere daha fazla dikkat etmek istiyoruz" dedi.

Xiaomi, düzenlemeleri bekliyor:

Ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülkede kripto varlıklarının nasıl değerlendirileceği ile ilgili tartışmalar halen devam ediyor. Xiaomi yöneticisine göre şirketin amacı, yönetmelikleri ihlal etmeyecek şekilde hareket etmek.

Bu ayın başlarında, Xiaomi bir kez daha kripto para gündemindeyken, şirketin Portekiz'deki bir mağazada kripto ödemelerini kabul ettiği iddia edildi. Xiaomi tarafından daha sonraki bir açıklamaya göre, bunu yapan bağımsız bir üçüncü taraf tedarikçiydi.

Jain yaptığı açıklamada, birçok farklı yasaya göre hareket etmeleri gerektiğini vurguladı ve farklı bölgesel düzenleyici kurumlarla tam uyum içinde çalışmak istediklerini belirtti. Xiaomi'nin böyle bir karar vermesi şaşırtıcı değil, özellikle Çin'in kripto para birimine karşı tutumu sertleşiyor ve Çin aynı zamanda şirketin merkezi. Kripto pazarında bir sonraki değişikliği tahmin etmek kolay değil ve son birkaç ay çok önemli gelişmelere tanık oldu.

Bazı ülkeler kripto paraları resmi para birimi olarak tanımlasa da Amerika Birleşik Devletleri ve Çin gibi büyük ülkeler farklı alanlarda da olsa kripto para birimleri konusunda düzenlemeler uygulamışlardır. Merak edilen, Xiaomi'nin tüm bu düzenlemelere nasıl uyacağı.


Ziyaret Etmek İçin Buraya Tıklayın

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0