Trump’ın kampanya uygulaması yayından kaldırıldı

Google, Çarşamba günü erken saatlerde eski başkan Donald Trump‘ın 2020 kampanya uygulamasını Play Store‘da askıya aldı.

Trump’ın kampanya uygulaması yayından kaldırıldı

Android Police'e göre uygulama, Trump'ın dünyanın en büyük platformlarından kaldırılması nedeniyle kaldırılmadı. Uygulama çalışmadığı ve işlevselliği olmadığı için Play Store'dan kaldırıldı.

Uygulama, Play Store politikalarına ters düştü

Uygulama, kampanyayla ilgili bilgileri, etkinliklerin programını ve askıya alınmadan önce kampanyaya bağış yapmanın yollarını içeriyordu. Ancak bir noktada çalışmayı bıraktı ve Google'dan onu kaldırmasını istedi. Android Police'e göre, Google uygulamayı kaldırmadan önce uygulamanın işlevselliğini doğruladı ve test etti.

Ek olarak, uygulamanın iOS sürümünün hala App Store'da olduğunu ve çalıştığını da belirtelim. Google Play Store politikalarına göre, uygulamalar "minimum işlevselliği" korumalıdır.

Google, uygulamayı kaldırdığına dair Android Police'e yaptığı açıklamada konuyu şu şekilde açıkladı; "Trump 2020 kampanya uygulaması son zamanlarda çalışmayı durdurdu ve sorunu çözmelerini sağlamak için defalarca geliştiriciyle iletişim kurmaya çalıştık. İnsanlar, Google Play'den indirilen uygulamaların minimum işlevsellik sunmasını bekliyorlar ve politikamız, düzeltilmedikçe çalışmayan uygulamaları mağazadan kaldırmaktır. "

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0