Facebook, Son 3 Ayda Ne Kadar Para Kazandığını Açıkladı

Facebook, 2021'in ikinci çeyreğine ilişkin mali durum raporunu yayınladı. Açıklanan verilere göre Facebook, geçtiğimiz 3 ayda 29,08 milyar dolar para kazandı. Bunun 10,4 milyar doları şirketin kasasına kar olarak kalırken Facebook, büyüme oranının yavaşlamaya başlayacağını açıkladı.

Facebook, Son 3 Ayda Ne Kadar Para Kazandığını Açıkladı

Bu günlerde sizlerle paylaştıklarımızda dünyanın en büyük şirketinin 2021 yılının ikinci çeyreğindeki mali raporundan bahsediyoruz. Şimdi sizlere bu raporlardaki son gelişmeleri anlatacağız. Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi Facebook, çoğu reklamdan gelen ikinci çeyrek karını açıkladı. Bazı rakipleri gibi Facebook da analist beklentilerini aşan veriler paylaştı.

Facebook yaptığı açıklamada, son üç ayda elde edilen kârın 10,4 milyar ABD doları olduğunu söyledi. Şirketin hisse fiyatının 3,61 dolar arttığını açıklamasının ardından Facebook, bir önceki çeyrekteki gelirinin 29,08 milyar dolara yükseldiğini resmen açıkladı. Öte yandan analistler, hisse senetlerinin 3,02 ABD doları, toplam gelirin ise 27,82 milyar ABD doları artmasını beklediklerini belirttiler.

Facebook yaptığı açıklamada, 29,08 milyar ABD doları gelirin 28,58 milyar ABD dolarının reklamlardan geldiğini söyledi. Bu rakam, Facebook'un reklam gelirinin geçen yılın aynı dönemine göre %56 arttığı anlamına geliyor. Facebook CFO'su Dave Wehner, reklam gelirlerindeki artışın reklam fiyatlarındaki artıştan kaynaklandığını söyledi. Wehner'e göre, her bir reklamın fiyatı bir önceki yıla göre %47 arttı. Üstelik, reklamveren sayısındaki artışla birleştiğinde, Facebook'un reklam geliri neredeyse patladı.


Ziyaret Etmek İçin Buraya Tıklayın

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0