Apple yeni iPhone modelinin ismini açıkladı - iPhone 13

Apple'ın 14 Eylül'de tanıtacağı yeni iPhone serisinin adı iPhone 13 olarak kesinleşti!

Apple yeni iPhone modelinin ismini açıkladı - iPhone 13

13 sayısı Hristiyanlar tarafından uğursuz bir sayı olarak görüldüğü için yeni iPhone'un iPhone 12'ler olarak adlandırılabileceği söyleniyor. Ancak Apple, sıralamayı bozmadan yeni cep telefonu serisinin adının iPhone 13 olacağını duyurdu.

iPhone 13 serisi telefonların isimleri iPhone 12 serisi ile aynı olacak. Yani yeni telefonlar iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max olarak adlandırılacak.

Apple yeni iPhone modelinin ismini açıkladı

Apple'ın 14 Eylül'de piyasaya süreceği bu telefonların öne çıkan bazı teknik özelliklerine bir göz atalım: Apple ilk kez iPhone cihazlarında 120 Hz OLED ekran kullanacak. Ancak bu seride uzun süredir iPhone'da görülmeyen Touch ID'nin Face ID ile değiştirildiğini ve ekranın altına entegre edildiğini göreceğiz.

Pandemi döneminde olduğumuz ve maske taktığımız için Face ID'yi çok etkin kullanamıyoruz. Bu nedenle ve diğer üreticilerle rekabet edebilmek için Apple, bu seride ekran altı parmak izi okuyucu kullanacak.

Apple, Pro modelinde 1 TB depolama alanı sağlayacağını söyledi. Kameralar açısından iyileştirmeler olacak. iPhone 13 serisinin tanıtılmasıyla birlikte cep telefonlarında ters kablosuz şarj olacağı söyleniyor.

Pil kapasitesi aşağıdaki gibidir. iPhone 13 Pro Max'in pil kapasitesi 4.352 mAh. Eski seri 12 Pro Max'te bu değer 3.687 mAh'dir.

Aynı pil kapasiteye sahip olacak 13 ve 13 Pro modellerinde ise 3.095 mAh pil kullanılacak. Eski seriyle kıyaslayacak olursak eski seride 2.815 mAh vardı.

İPhone 12 Mini’de 2.227 mAh olan pil, İPhone 13 mini'de 2.406 mAh olarak artırıldı.


Ziyaret Etmek İçin Buraya Tıklayın

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0